Bemolek poznaje muzykę

Wykonawcy:

sopran: Patrycja Krzeszowska
kontralt: Olga Maroszek
fortepian: Marta Macierzyńska
Bemolek: Beata Brożek-Grabarczyk
Dziecko (gościnnie): Gabriel Kubit

Realizatorzy:

Reżyseria: Patrycja Krzeszowska
Muzyka i teksty piosenek: Cezary Kurowski
Oprawa literacka: Iwona Marchewka
Światła: Sławomir Kowalczyk
Dźwięk: Roman Kulesza
Scenografia: Izabela Karaśkiewicz
Inspicjent Mariusz Caban
Kostiumy: Julia Skrzynecka (Cyrulik sewilski) i Anna Chadaj (Lamaila)
Przygotowanie kostiumów: Anna Krawczyńska i Beata Bocheńska
Dostosowanie kostiumów: Dominika Soszka

To pierwszy projekt z moim udziałem o charakterze prawdziwie edukacyjnym. Skierowany wprawdzie przede wszystkim do młodszej widowni, ale po premierze tak wiele osób (dorosłych!) podeszło do mnie z informacją, że w zasadzie dopiero teraz zrozumieli z czego się składa muzyka, że muszę przyznać, że to projekt edukacyjny skierowany do wszystkich. Co ważne – udało się sprawić, że ta edukacja jest zupełnie niezauważalna i dzieje się przy okazji wspaniałej zabawy z poczuciem humoru!

Od strony czysto muzycznej muszę przyznać, że wszystkie trzy Panie, w mojej ocenie, to najwyższej klasy profesjonalistki. Ich poziom umiejętności, wrażliwość, a co za tym idzie – interpretacja mojej muzyki wielokrotnie wprawiały mnie wręcz w osłupienie. Praca z nimi to niebywały zaszczyt, a satysfakcja, jaka za tym idzie, to zdecydowanie małe słowo, przeradza się ona w coś znacznie więcej, niż „tylko” poczucie dumy.

Do powyższego grona należy także Beata Brożek-Grabarczyk, która wcieliła się w rolę tytułowego Bemolka. To ona od strony dramatycznej, treści i scenicznej akcji okazała się najbardziej odpowiednią Artystką. Z uwagi na plastyczność, zdolność reakcji, uwarunkowania aktorskie i wiele innych względów, trudno mi założyć, że rolę tę można powierzyć komukolwiek innemu.

Najmłodszym zaś wykonawcą, choć nie jest on stałym Pracownikiem Teatru i występował gościnnie, był Gabriel Kubit, któremu także należą się słowa uznania. Mimo młodego wieku, wykazał się dojrzałością i wspaniałą zdolnością radzenia sobie na scenie.

Jestem niesamowicie szczęśliwy z powodu możliwości współpracy z tak znakomitymi ludźmi. Absolutnie wszyscy Państwo – łącznie z całą ekipą Realizatorów – wykazywali się swoim mistrzostwem na każdym kroku. Wszyscy byli serdeczni, otwarci, kompetentni i gotowi do współpracy, a to naprawdę w mojej ocenie jest najważniejsze wobec realizacji postawionego zadania. Zwłaszcza, że projekt ten bez wątpienia jest rozwojowy i ogromnie się cieszę już na samą myśl o możliwości powstania kolejnych edycji i dalszej tak znakomitej współprac.

Serdecznie dziękuję za taką niesamowitą przygodę i piękną realizację!

autorka fotografii: Joanna Miklaszewska-Sierakowska