Program:
cz. I. O bogactwie
cz. II. O miłości
cz. III. O duchowości
cz. IV. O poznaniu
Wykonawcy muzyki:
Olga Maroszek (kontralt, wokaliza),
Andrzej Kalkandzis (fagot),
Magdalena Ceglińska (skrzypce),
Michał Członka (altówka),
Marcin Bańczyk (wiolonczela),
Juliusz Wesołowski (harfa),
Michał Zębik (lektor)
Przygotowanie i taniec:
Wiktoria Frącz, Weronika Karolina Bogusławska, Alexandra Borysova, Tasia Vasylyshyn, Kasia Bajorek, Paulina Sobańska, Michał Zębik, Nikita Bubnov, Beata Zaręba, Kasia Soczyńska, Marianna Kitral, Ewa Łukaszewska, Klaudia Barton, Natalia Staszewska, Grzegorz Brożek, Dorota Piątkowska, Klaudia Kalita, Marysia Kamańczyk, Ania Zientara, Miłosz Kuterasinski, Klaudia Sztuczka
Gościnnie:
Katarzyna Soczyńska, Olena Kozohladiuk, Diana Chakava, Sabina Safiulova, Anna Cieślak, Tomasz Ryś, Mykyta Poperechnyi.
Opieka artystyczna i prowadzenie:
Alexandr Azarkevitch
Całość baletu „Alchemik” oparta jest na przesłaniu i analizie wartości, jakie możemy dostrzec w tytułowej powieści Paula Coelho, w podziale na cztery części: o bogactwie, o miłości, o duchowości i o poznaniu – wszystkie poprzedzone mottem – wybranym cytatem ze stronic stworzonej przez Coelho historii.
Praca nad tym baletem była dla mnie niezwykle ważnym wydarzeniem i świetną przygodą, i to z naprawdę wielu powodów. Była to okazja do poznania grupy wspaniałych artystów, zwłaszcza, że tym razem to całą grupą ustalaliśmy charakter muzyki, a spełnienie oczekiwań było naprawdę dużym wyzwaniem! Muzyka miała być metafizyczna, mistyczna, w arabsko-egipskim charakterze; z wyraźnym bitem, elektroniczna z wykorzystaniem żywych instrumentów; zmysłowa, ale też dosadna. Wytycznych było wiele więcej, starałem się spełnić je wszystkie choć po części. Miałem też wspaniałą możliwość uczestnictwa w części prób, jak zawsze przy takich okazjach wiele się wtedy nauczyłem. Ponadto samodzielnie zrealizowałem nie tylko montaż i mastering, ale i rejestrację dźwięku wszystkich partii instrumentalnych, nagrywanych każda osobno. Podobnie też rzecz się miała z nagraniem głosu lektora.
Wdzięczny jestem wszystkim i dumny jak nie wiem co! Tu podziękowania przekazuję na ręce Alexandra Azarkevitcha, który zaprosił mnie do współpracy w realizacji tego pomysłu, który jednocześnie był ostatnim projektem uczelnianym i dyplomem kończącym ten etap studiów. Cieszę się, że mogło powstać coś zupełnie od nowa, coś innego, zwłaszcza, że wypracowaliśmy zupełnie inne podejście do tematów ukazanych w powieści – każdy miał tu swój udział, by w symboliczny sposób przekazać treści oraz to, czy się z nimi zgadza, czy też zupełnie nie.