Muzyczna Sosnowa – film promocyjny

Udział wzięli:
Nauczyciele i Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi

Realizatorzy:
Scenariusz, reżyseria i zdjęcia: Cezary Kurowski i Krzysztof Niemczycki
Muzyka, tekst i montaż: Cezary Kurowski
Lektor: Rafał Domagała

Orkiestra:
Mateusz Wojtkiw, flet;
Paweł Żebrowski, obój;
Dariusz Dudek, klarnet;
Aleksander Czarnecki, fagot;
Jakub Plichta, waltornia;
Szymon Rojkowski, trąbka;
Jacek Kasprzak, puzon;
Marta Sosnowska i Oliwier Sobieszek, perkusja;
Magdalena Itman-Wasilewska, klawesyn;
Krzysztof Cegliński i Arkadiusz Tokarski, fortepian;
Monika Osmolińska, skrzypce;
Olimpia Wiśniewska, altówka;
Anna Koprowska, wiolonczela;
Karolina Kuchciak, kontrabas;

Kierownictwo muzyczne i prowadzenie Zespołu:
Ryszard Jan Osmoliński

Szkoła na Sosnowej to naprawdę niezwykłe miejsce. Tym bardziej cieszę się, że wraz z Krzysztofem Niemczyckim mogliśmy stworzyć małe podsumowanie jej działalności, ale podsumowanie choć małe w formie, to dotyczy naprawdę wielkich rzeczy. Chcieliśmy tym samym sprawić, aby wieści o tym co tam się dzieje, i co to za miejsce rozeszły się do jak największego grona Odbiorców.

Cudownie było spędzić nieco czasu na Sosnowej. Obserwować pracę Nauczycieli, obserwować zainteresowanie, radość i zapał samych Uczniów, ale też obserwować przy pracy tych, którzy stanowią „zaplecze” szkolne wykonując ogrom pracy, której na lekcjach bezpośrednio nie widać.

Pięknie dziękujemy wszystkim za udział w realizacji tego materiału! Serdecznie dziękuję tu na ręce Dyrekcji: Annie Dryniak-Szczechowicz – wszystkim Nauczycielom i Uczniom, którzy wzięli udział, tu ogromnie żałuję, że nie jestem w stanie wymienić wszystkich – śledząc materiał łatwo zauważyć, że byłoby to kilkaset osób. Byli to m.in. Marcin Bańczyk, Magdalena Fender, Robert Fender, Jakub Kamiński, Wojciech Kubica, Mariusz Rębowski, Nadieżda Pawlak, Małgorzata Kolasa, Ewa Wypych-Babińska, Anna Kamerys, Michał Łabecki, Kinga Grabarczyk, Paweł Stępnik, Sylwester Masłoń, Piotr Maciejewski i bardzo, bardzo wiele innych osób.

Wszyscy jesteście fantastyczni i to tak niesamowita frajda była dokumentować Wasze poczynania, popracować z Wami i poprzeszkadzać Wami! Całej wspaniałej Ekipie z Sosnowej życzę, aby ten zapał, który mogłem obserwować nigdy się nie wyczerpał! Do następnego razu!