Sztuką jest opowiedzieć – podcast w Radio ŁÓDŹ

Realizacja, prowadzenie, montaż: Izabella Berkowska

Poznaliśmy się z Izabellą Berkowską na Urodzinach Konia Bałutka.

Dla niewtajemniczonych jest to lokalna – bałucka (pomnik stoi tuż obok Gorącej Kiełbasiarni przy ulicy Głowackiego 5/5a) odpowiedź na powstanie pomnika jednorożca… Stawiam tu trzy kropki na symbol wielu emocji, jakie ów jednorożec budzi, także i we mnie.

To jest naprawdę wspaniała impreza, organizowana już po raz trzeci, przez Łukasza z Bałut, Mateusza Al Najara (z Gorącej Kiełbasiarni) oraz piekarnię Pokora, na której można posłuchać muzyki na żywo, najeść się, ale i przenieść się nieco w czasie, kiedy na wszystkich podwórkach grało się w kapsle. Udaliśmy się tam z grupą Mieszkańców 6 Domu Pomocy Społecznej nawet ze specjalnie na tą okoliczność przygotowanym napisem! I tak podeszła do nas porozmawiać właśnie Izabella Berkowska, która potem zaprosiła mnie na rozmowę o naszej Placówce.

A spotkanie było przemiłe, naprawdę fantastyczne, w bardzo przyjaznej atmosferze, bardzo ciepłe, bardzo pozytywne, ale i nie mniej profesjonalne i rzeczowe.

Jestem podwójnie, albo i potrójnie wdzięczny za to spotkanie, bo to nie tylko niesamowite przeżycie, ale też kolejna cegiełka do odczarowania wizerunku pomocy społecznej i tym samym możliwość promocji filmu „Obok czasu”, który wciąż jest dla mnie szalenie ważny, bo to chyba pierwszy tego typu materiał z prawdziwym i codziennym życiem w domach pomocy – bez skandali, awantur i afer.

Bardzo, naprawdę najbardziej jak potrafię, dziękuję za to zaproszenie!