Współpraca artystyczna

Janusz Sobolewski

Urodził się w Zgierzu, gdzie mieszka i pracuje.  W swojej pracy reporterskiej nie skupia się tylko na wydarzeniach z tego miasta, ale interesuje go również to, co dzieje się w kulturze i sztuce w całej Polsce.
Fotografią zajmuje się od wielu lat. Głównie fotografią reportażową. Zatrzymuje w kadrach ulotne chwile towarzyszące wernisażom, festiwalom, koncertom i wieczorom autorskim. Robi to z pasji i z pasją. Tę pasję do zdjęć łączy z wielką miłością do filmu, teatru, książek i muzyki. Jest przy tym aktywnym odbiorcą sztuki i jako taki, ma na jej temat swoje własne przemyślenia. Lubi rozmawiać z ludźmi, którzy z zaangażowaniem działają na wielu płaszczyznach kultury i sztuki. Prowadzony przez niego fotoblog jest właśnie o takich ludziach oraz o tym co robią.

Robiąc zdjęcia ma przyjemność uczestniczyć w wielu interesujących wydarzeniach i rozmawiania z wieloma wspaniałymi artystami, np. Oryszyn (malarstwo), Andrzej B. Czulda ( reżyseria, scenariusz), Bogdan Sölle (scenografia), Joanna Hrk (scenografia, malarstwo), Feridun Erol (reżyseria), Cezary Kurowski (kompozytor, muzyk), Witold Kaliński (malarstwo, grafika), Tadeusz Baranowski (malarstwo, komiks), Dorota Kiermasz (malarstwo, grafika), Bożena Kuzio-Bilska (malarstwo, tkanina artystyczna),

Małgorzata Karczmarzyk (malarstwo akwarelowe, rysunek), Zdzisław Szczepaniak (publicystyka, reportaż, poezja), Janusz Majewski (reżyseria) oraz wieloma innymi.

Cenię artystów i ich pracę. Lubię obserwować, jak tworzą, jak się rozwijają, jak zmienia się ich postrzeganie. To wszystko staram się pokazać w swoich reportażach. Reportaże, które zamieszczam na blogu są w pełni przygotowywane przeze mnie zarówno od strony dokumentacji fotograficznej, jak również i tekstu. W relacjach tych przykładam szczególną uwagę do oddania klimatu, atmosfery wydarzenia poprzez właściwy dobór zdjęć.”