Współpraca artystyczna

Krzysztof Cegliński

Urodzony w Łodzi, ukończył z oceną celującą studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. dr hab. Anny Wesołowskiej-Firlej.
Brał udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach solowych i kameralnych. Jako członek kwintetu fortepianowego zdobył drugą nagrodę na XIX Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi (2016 ).

Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich, u takich profesorów jak Kevin Kenner, Pascal Devoyon, Jose Gallardo, Maxim Rysanov, Fenyö László, Ingrid Andsens, Edward Wolanin, Andrzej Jasiński. Uczestniczył w międzynarodowych kursach kameralnych Festival Academy Budapest odbywających się w Akademii Muzycznej im. Franciszka Liszta.
W roli solisty jak i kameralisty koncertował w Polsce i za granicą m. in. w NOSPR w Katowicach, czy Solti Hall w Budapeszcie.

Wraz z końcem studiów rozpoczął pracę akompaniatora na Wydziale Instrumentalnym łódzkiej Akademii Muzycznej, równolegle prowadząc działalność koncertową.