Współpraca artystyczna

Magdalena Ceglińska

Magdalena Ceglińska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. G. i K Bacewiczów w Łodzi, w klasie skrzypiec prof. dr hab. Izabeli Ceglińskiej. Brała udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych kursach muzycznych doskonaląc swoje umiejętności jako kameralistka, solistka i muzyk orkiestrowy, współpracując z m.in.: Markiem Mosiem, Tadeuszem Gadziną,Jerzym Swobodą, Marią Orzechowską, Moniką Urbaniak-Lisik, Magdaleną Szczepanowską oraz Ewą Kowar-Mikołajczyk.

W latach 2013-2015 była członkiem kwartet skrzypcowego Primalia Quartet, z którym dzięki Fundacji Cultura Animi wystąpiła na VII Festiwalu Muzyki Polskiej na Węgrzech, oraz podczas koncertów we Francji, Austrii i Słowacji.

Od roku 2014 na stałe współpracuje z Orkiestrą Teatru Muzycznego w Łodzi, jednocześnie prowadząc działalność pedagogiczną w klasie skrzypiec i kameralistyki w Niepublicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Głownie.

Jako muzyk orkiestrowy występuje również z Orkiestrą Camerata Mazovia, pełniąc rolę II koncertmistrza, z Hollyłódzką Orkiestrą Filmową (Queen Symfonicznie) oraz Orkiestrą Fundacji Avangart (Festiwal Operowy Bel Canto).