Współpraca artystyczna

Rudolphina Sherman

Twórczość literacką rozpoczęła w 2013 roku kiedy, jako lekko znudzona studentka Europeistyki, postanowiła pisać krótkie opowiadania. Stworzyła cykl działań zatytułowanych „Łódzki Spleen”. Pisane przez nią utwory są krótkie, pełne mrożkowskiego humoru i kafkowskich niepokojów. Cały czas pisze i dojrzewa do debiutu wydawniczego.

Swoją przygodę aktorską zaś rozpoczynała na deskach Teatru Fabrycznego prowadzonego przez reż. Marka Strąkowskiego, stale się rozwija, szuka swoich dróg wyrazu. Żeby jednak nie zapomnieć jaką cudowną adrenalinę aktor czuje przed kamerą – od czasu do czasu pojawia się w rodzimych niskobudżetowych produkcjach i etiudach studenckich. Najczęściej obsadzana w rolach młodych matek, oddanych przyjaciółek, psychopatek, czarnych charakterów, prostytutek oraz kobiet byłych gangsterów. Ma też na swoim koncie epizod w inscenizacji opery „Samson i Dalila” w reż. Marka Weissa w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Obecnie prowadzi kanał na YouTube pt. „Łódzki spleen” gdzie czyta swoje opowiadania, łącząc obie swoje największe pasje.