Współpraca artystyczna

Błażej Szostak

Naukę gry na fortepianie rozpoczął w Niepublicznej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Łowiczu pod kierunkiem mgr Barbary Ligęzy. Czas ten był owocny w kursy i konkursy. Pobierał lekcje u min. prof. Jerzego Sterczyńskiego, prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn, prof. Waldemara Wojtala oraz wielu innych pedagogów kunsztu pianistycznego.
Po 9 latach nauki rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu dr hab. Katarzyny Kling.

W trakcie studiów brał udział w kursach pianistycznych i kameralnych min. u laureata Konkursu Chopinowskiego Kevina Kennera, Pascala Devoyona, Bernardino Costa Gonzáleza, Giovanni Vitalettiego, Dmitri Ratsera, Anny Prabuckiej-Firlej oraz wielu innych nauczycieli sztuki pianistycznej.

Uczestniczył jako akompaniator w spotkaniach operowych oraz innych wydarzeniach artystycznych. Brał udział w Europejskich Spotkaniach Młodych Muzyków w Świeradowie-Zdrój jako solista z orkiestrą. Współpracował również na tych spotkaniach z zespołem kameralnym.

Od roku 2017 wraz z zespołem „Primavera Quintet” prowadzi działalność artystyczną. Zespół ten wykonuje muzykę Astora Piazzolli, Witolda Lutosławskiego, Siergieja Prokofiewa i innych kompozytorów.

Aktualnie prowadzi działalność kameralną jak i pedagogiczną. Jest nauczycielem fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Kurpińskiego w Kutnie.