Koncerty

Koncert egzaminacyjny

Koncert egzaminacyjny Marty Wróblewskiej i przygotowania do niego to czas szczególnie dla mnie ważny, z kilku powodów.

Po pierwsze – był to pierwszy raz, kiedy tworzyłem muzykę dla tak wybitnej Artystki, która nie tylko osiągnęła mistrzostwo w grze na wiolonczeli, ale też w śpiewie; a co w tym przypadku najważniejsze – potrafi obie te rzeczy robić jednocześnie. Oboje wtedy uczyliśmy się co można, a co nie, poznawaliśmy aspekty techniczne łączenia śpiewu z grą i tak powstał wyjątkowy koncert na sopran, wiolonczelę, fortepian, perkusję i taśmę

Po drugie – koncert był przygotowywany pod kierownictwem dr Dominika Połońskiego. Możliwość uczestniczenia w próbach, jego niezwykłe podejście do muzyki, do wykonawców i instrumentu jest do dzisiaj dla mnie niezwykle istotnym punktem odniesienia – to lekcja, z której wyniosłem ogrom wiedzy, doświadczenia i poznałem kolejny, rozwijający sposób rozumienia muzyki.

Trzecim powodem ogromnej ważności powstawania tego koncertu była możliwość poznania dwóch, także wybitnych, instrumentalistów: pianisty Marcina Wernera oraz perkusisty Artura Dawida Łukawskiego. Ich wspaniała muzykalność, profesjonalizm i umiejętności także poszerzyły moje muzyczne horyzonty.

Piąte słońce
na sopran, wiolonczelę, fortepian, perkusję i taśmę

 

Wykonawcy:

Marta Wróblewska – sopran i wiolonczela
Marcin Werner – fortepian
Artur Dawid Łukawski – perkusja

 

Kierownictwo muzyczne:

dr Dominik Połoński