Koncerty

Transkrypcja

Transkrypcja to zmiana zapisu, zmiana systemu, albo formy przekazania tej samej treści. Koncert miał za zadanie ukazać na żywo możliwości ludzkiej wyobraźni i przekonać się, czy da się „przetłumaczyć” dźwięki na obraz.

W trójkę podjęliśmy próbę całkowicie pozawerbalnej rozmowy, opartej wyłącznie na uczuciach, mogliśmy się tym samym przekonać, że ta forma komunikacji była zrozumiała nie tylko dla nas uczestników, ale także dla naszych postronnych – Słuchaczy.

Muszę przyznać, że był to pierwszy mój taki zorganizowany i publiczny występ. Było to ogromne przeżycie, gdyż wystąpiłem w roli kompozytora-pianisty. Na szczęście u mego boku śpiewała doskonała Profesjonalistka, która świetnie poradziła sobie z moimi niedoskonałościami.

Efektem spotkania była niecodzienna możliwość zobaczenia malarskiego aktu twórczego – Oryszyn – świetna malarka, na oczach Publiczności stworzyła obraz, który swoim istnieniem będzie świadczyć o wyjątkowości nas wszystkich – o możliwości odczuwania i wzajemnego przekazywania emocji.

Plakat: Cezary Kurowski

Program i Wykonawcy:

10 nokturnów na sopran i wiolonczelę
Marta Wróblewska (sopran),
Cezary Kurowski (fortepian),
Oryszyn (malarstwo na żywo)

Stara biblioteka
– improwizacja
Cezary Kurowski (fortepian)

Prowadzenie: Oryszyn, Marta Wróblewska, Cezary Kurowski